VESOUL : PARIS SG 0:1

VESOUL  :  PARIS SG  0:1  - obrázek

VESOUL : PARIS SG 0:1 - obrázek

Na tento pohároví zápas je kapitánskou páskou poverený CAMARA. Tak privádza tým PSG na ihrisko, ktoré je pokryté snehom. Vidno však v pohode čiary a hlavne červenú loptu. Štadiónik je plný, samozrejme nechýbajú ani ULTRAS PSG. Tí sa prezentujú veľkým transparentom na plote. Je to proti majiteľom PSG, Colony Capital. Prvá vážnejšia strela je v 6 min. od domácich, letí však vedľa našej prevej tyčky. V 8 min. hlavičkuje v dobrej pozícii HOARAU. Hneď v 9 min pri skrumáži pred domácou bránkou, N GOYI zblízka trafia domáceho obrancu. Už to mohlo byť veselšie.
Ale v 16 min. to prišlo. GIULY vybojoval loptu, narazil si zo SESSEGNONOM a GIULY sám pred brankárom v pohode otvára skóre 0:1 !  1. polčas končí, domáci sa snažia o vyrovnanie ale naozaj len snažia. Mali aj nejaké rohy, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Domáci diváci pri odchode do šatní, tlieskajú obom týmom.
Do druhého polčasu nastupujeme bez zmien. 54 min. sa pekne prekľučkoval SESSEGNON, ale v poslednej chvíli mu odskočila na teréne lopta. Prebieha 58 min. a nevidím ten spomínaní transparent v sektore PSG fans. Pravdepodobne, sa ho snažili zobrať domáci usporiadatelia. Čo sa pochopiteľne naším fans nepáči a už je tam mela. 63 min. ERDING dostal dobrú loptu, ale domáci golman včasným vybehnutím odkopol loptu do bezpečia.  70 min. hrubý faul na SESSEGNONA, ten ale ihneď odplácal a tak vidia obaja červenú kartu. Naši postupne striedajú. všetky tri striedania využijeme. Stále je to chudobných 0:1, chcelo by to poistku v podobe gólu. Domáci v druhom polčase ešte viac pridali. A naozaj sa nemajú za čo hanbiť. Zápas teda končí naším víťazstvom.
Tešiť nás však môže asi len postup, do ďalšieho kola. Je však pravda že domáci mali niekoľko striel, rohov, centrov ale vyloženú šancu nemali.
PSG uprieť snahu nemožno, no určite v akej zostave sme hrali tak sme očakávali viac. Zbytočne sme nazbierali aj karty, jedna červená a dve žlté. V sobotu nás čaká vonku NANCY a to tiež bude niečo iné a oveľa ťažšie. Aby som nezabudol, domáci hráči absolvovali čestné kolo domáci fans ich pekne vytlieskali. Hráči PSG ale urobili veľmi pekné gesto. Počkali ich pri šatniach v tuneli. Urobili taký dvoj rad a domácim zatlieskali tiež, hráči VESOUL boli milo prekvapení.    ALLEZ PSG ! ! !
       Napísal: Dinci-PSG