RC LENS : PARIS SG 1:1

RC LENS  :  PARIS SG  1:1 - obrázek

RC LENS : PARIS SG 1:1 - obrázek

V tomto zápase určite nahráva domácim fakt v akej ťažkej situácii sa nachádzame. Od očakávania sme určite veľmi ale veľmi ďaleko. Ešte keď si pripomenieme problémy medzi fans a vedením, no nechajme to tak . . . Po potupnej prehre doma ( 0:3 ), určite chceme minimálne bodovať. No poďme postupne k zápasu.Plný štadión v LENS pri nástupe hráčov zaspieval FRANCE hymnu. Tak je to pri ich každom zápase. Našich v bielych dresoch priviedol kapitán MAKELELE. Náš sektor pre fans prázdni, všetci vieme prečo.
V 7 min. domáci zahrávajú roh, rovno z rohu to napálil na branú. Pozorní EDEL sa nenechal prekvapiť, vyráža. CAMARA v rozspetí 3-4 min. chybuje hneď dva krát za sebou. V 22 min. vidí JALLET žltú. Prebieha 30 min. a myslím že po faule na ERDINGA v 16-tke, sme mohli ( a snáď aj mali ) kopať pokutový kop. 32 min. z voleja páli SESSEGNON no domáci golman na mieste. 44 min. po rohu SESSEGNONA, hlavičkuje pekne ERDING do brvna. Škoda, už to mohlo byť veselšie.
Prvý polčas sa odohrával väčšinou v strede, vidno že ani jedno mužstvo nechce prehrať. Zatiaľ výborná atmosféra na štadióne, škoda že tam nie sú naši fans. Držanie lopty v 1 polčase 53 % - 47 % .
Druhý polčas už vidno, že domáci ale aj naši sa snažia o víťazstvo a tím aj o 3 – body. O šance nie je núdza. Domáci prvý krát striedajú v 65 min. V 66 min. EDEL, krásne vyráža tvrdú strelu jedného z domácich. Veľmi pekný futbalový moment. Na ihrisku bol domáci ROUDET len tri minútky a už sa tešil z gólu. Treba ale dodať že po teči našich hráčov, jeho strela skončila v našej bránke. LENS dali naozaj šťastný gól, musíme vyrovnať. 68 min. GIULY dole, hore SANKHARE. 76 min. strieľa v dobrej pozícii JALLET no vedľa.
Tréner PSG KOMBOUARE sa snaží o vyrovnanie, tak prestriedáva hráčov. 77 min. ERDING dole, hore KEŽMAN a ešte MAURICE namiesto CLEMENTA.
Chlapci sa snažia o vyrovnanie, ale nedarí sa nijak raz. Za zmienku stojí aj CAMAROV neuznaní gól. Rozhodca nastavuje 4 minútky.
Nasleduje naša posledná šanca o vyrovnanie. KEŽMAN pred 16- tkou je stiahnutý a rozhodca píska priamy kop. Loptu si stavia SANKHARE, páli do brvna. Lopta sa na šťastie odráža k nášmu SESSEGNONOVI a ten bez problémov a nekompromisne vyrovnáva na 1:1 ! A ja skáčem pri internete, ako keby sme vyhrali. No vďaka aj za bod, lebo sme vyrovnali vieme všetci kedy. Škoda niektorých nepremenených šancí. Dúfajme to PSG pomôže, tento bodík pri ďalších náročných zápasoch v Ligue 1 a v FR. Pohári.

Napísal: Dinci-PSG                                             ALLEZ PSG ! ! !

Divákov: 35517