338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PSG stojí v cestě za postupem Twente

PSG stojí v cestě za postupem Twente - obrázek

PSG stojí v cestě za postupem Twente - obrázek

Trenér Le Guen zatím ve všech předchozích zápasech šetřil své opory, čtvrteční zápas ale bude jiný. Jedná se totiž o další setrvání v pohárové Evropě, což je pro Pařížany velice důležité. PSG navíc nechybí téměř žádní zranění hráči, Le Guen tak bude moci nasadit stejně silnou sestavu, jaká si v domácí soutěži nedávno poradila s Auxerre. Paris Saint-Germain nedokázalo v minulém kole naplno nakročit k postupu do další fáze, když remizovalo s Manchesterem City 0:0. Připsalo si tak svůj druhý bod a v tabulce skupiny A mu nyní patří poslední příčka. Přesto má nadále vcelku velkou naději na postup ze třetího místa....
To nyní okupuje německé Schalke. K postupu potřebuje nutně tři body - v případě prohry či remízy se bude muset s jarním Pohárem UEFA rozloučit - zároveň ale musí doufat ve ztrátu Santanderu, který má stejný počet bodů. V případě výhry PSG i Santanderu bude o třetím postupujícím rozhodovat závěrečné skóre.

"Ať se stane cokoliv, musíme vyhrát,"
 burcovala před zápasem svůj tým brankářská jednička Landreau. "Až poté můžeme sledovat výsledek ze Španělska. Hrajeme na domácím stadionu, budeme za sebou mít skvělé fanoušky a já prostě věřím, že dokážeme postoupit i do jarních bojů o Pohár UEFA. Rozhodně pro to uděláme vše, co budeme moci," prohlásil sebevědomě francouzský brankář. 

Zatímco v Poháru UEFA je výkonnost Paříže nevalná, v domácí soutěži se dříve slavný klub začíná po dlouhé pauze probouzet. V deseti utkáních ztratil pouze devět bodů a postup tabulkou se zatím zastavil na čtvrtém místě. 

Nizozemské Twente si postup zajistilo již v minulém kole. Tým Steva McClarena si nejdříve dokázal poradit doma se Santanderem, poté ale nestačil na Manchester City. Definitivní postup mu tak zajistila až druhá výhra. Tu si Nizozemci připsali proti německému Schalke. Se šesti body je tak Twente na druhém místě a může nadále pomýšlet na první místo. K tomu by potřebovalo zvítězit na půdě PSG, zároveň ale doufat ve ztrátu Manchesteru City proti Santanderu. Nizozemcům se ale v evropských pohárech venku tradičně nedaří, mimo svůj stadion nedokázali vyhrát hned sedmkrát v řadě. 

Twente bude mít, stejně jako PSG, k dispozici kompletní sestavu. Ta je navíc laděna velice ofenzivně, což dokazuje skvělá bilance deseti gólů ve dvou předešlých duelech. Kouč McClaren ale zápas s Francouzi rozhodně nehodlá podceňovat. "Paris Saint-Germain je velký klub s obrovskou tradicí,"vysekl poklonu svému soupeři. "Těšíme se na souboj s nimi, na jejich veliký stadion. Letošní Pohár UEFA nám dodal hodně zkušeností, dokázali jsme si v Evropě vybudovat větší pozici. V tom bychom rádi pokračovali i v Paříži," prohlásil trenér hostů.
Paris Saint-Germain - pravděpodobná sestava:
Landreau - Ceara, Armand, Sakho, Traoré - Clément, Makélélé, Rothen, Pancrate - Luyindula, Hoarau

FC Twente - pravděpodobná sestava:

Boschker - Stam, Braafheid, Douglas, Weilaert - Brama, Janssen, Perez - Deneboom, Kufo, Huysegems
18.12.2008 13:02:48
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one