PSG : Bordeaux 0:3

PSG : Bordeaux 0:3 - obrázek

Vďaka tv FRANCE 3,som mal možnosť sledovať semifinále ligového pohára live. Hráči nastupujú skoro pred plným hľadiskom, každý jeden domáci fanúšik v ruke ma vlajku s logom PSG. Slávnostný výkop majú bývalý skvelý hráči PEDRO PAULETA a ALAIN ROCHE. Na moje prekvapenie v základe chýba PEGY LUYINDULA. Tak dostáva prednosť MATEJA KEZMAN čo sa žiaľ ukázalo ako zlý ťah.

Zápas naši začínajú, jak sa na domácich patrí.Už v prvých sekundách vynikajúco hrajúci ARMAND sa prekľučkoval cez obranu hostí,ale brankár hostí vyráža. Hneď z rohu hlavičkuje HOARAU ale do rúk golmana. GIRONDINS hneď kontruje strelou BELLIONA. Naozaj zápas od začiatku vynikajúci. V 6.min z priameho kopu asi z 30metrov reprezentant  GOURCRUFF, tvrdou strelou mína našu bránu. V 17.min sa stalo to čoho som sa obával. Prudký center z pravej strany, naša obrana neprikryla BELLIONA a ten hlavou nechytateľne  skóruje 0:1. 28 min. KEZMAN ide sám na brankára po prihrávke SESSEGNONA, síce atakovaný dvoma protihráčmi, ale žiaľ nedáva. V 42 min. faul v 16-tke na CHANTOMA, súdi však nič. Posledných 10 min. prvého polčas, máme obrovský tlak, ale na výsledku sa nič nemení polčas 0:0.

Do druhého polčasu nastupujeme bez zmien v zostave, hostia striedajú odchádza strelec gólu. 62 min. KEZMAN opäť vo vynikajúcej gólovej príležitosti...... a hľadisko v PARC DE PRINCE mohutne skanduje a žiada si na ihrisko „ PEGY, PEGY, PEGY“. Vzápätí nasleduje striedanie. KEZMAN ide dole, behá a hádže dres na trávnik. Za obrovského piskotu divákov, odchádza až do šatne. Toto si nemôže nikto dovoliť! Keď má byť nahnevaný, tak jedine sám na seba. Opäť sa nepresadil, P L GUEN mu dal šancu a on toto. V 70 min. PEGY LUYINDULA burcuje ihrisko, tak to má byť. Naši robia čo sa dá, začíname mať záverečný tlak, ale z rýchleho protiútoku dostávame KO, v 88 min  0:2 DIAWARA . Aby toho nebolo na naše nervy málo, opäť rýchla kontra WENEL 0:3.

Na záver napíšem tú istú vetu, ktorú som napísal po zápase v Boreaux (4:0), kto nevidel zápas neuverí. Na záver ešte niečo ku KEZMANOVI: keby ja som bol prezidentom, alebo trénerom PSG, dres nášho milovaného klubu už nikdy neoblečie.