338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW : VALENCIENNES : PSG

PREVIEW : VALENCIENNES : PSG - obrázek

PREVIEW : VALENCIENNES : PSG - obrázek

Pařížané po minulé prohře s Auxerre ztratili s největší pravděpodobností možnost hrát v příští sezóně Ligu mistrů. Jestli se třetímu Lyonu povede vyhrát doma nad Caen, sen se rozpadne definitivně. Šance samozřejmě ještě žije, tkví však také už jen v zisku plného počtu bodů z posledních dvou kol. A první překážka na hřišti Valenciennes nebude vůbec snadná.

VA totiž z domácího prostředí jen tak snadno body nedává. Především pak na jaře. Právě domácí zápasy zajistily mužstvu kouče Antoineho Kombouarého poměrně jistou záchranu, kterou po podzimu čekal asi málokdo. Stade Nungesser slavil devětkrát vítězství a od zimní přestávky ho dobylo pouze Le Mans a naposledy o titul bojující Bordeaux.
Spojení mezi Kombouarém a PSG je v poslední době na vysokých obrátkách. V kuolárech se totiž silně hovoří, že právě on má být náhradou za Paula Le Guena, jenž z Parku princů po sezóně odejde. "Lidé se mě na to pořád ptají, ale já nemám co jim odpovědět," otravuje rodáka z exotické Nové Kaledonie. "Nemůžu popřít, že tahle situace je pro nás i hráče hodně obtěžující. Ale je to součást mé práce," nestěžoval si nakonec.

Proti PSG nenastoupí zranění Jean-Claude Darcheville ani Amara Bangour. "Teď mě zajímá opravdu jen to, co bude na hřišti. Řekl jsem hráčům, že se od těch spekulací musí odvrátit," přiznal. Les Athéniens naposledy remizovali v Monaku. Jak už bylo řečeno, záchrana je již skoro jasnou záležitostí. Nicméně ne stoprocentní. Domácí tak chtějí z tohoto střetnutí získat znovu tři body bod, jež by již definitivu zajistily. "Nechci pak v posledním kole jet do St. Étienne s myšlenkou, že se ještě zachraňujeme," přál by si Kombouaré.

Hosté, kteří do Valenciennes nepojedou se stále zraněným nejlepším střelcem Guillaumem Hoarauem, by rádi udrželi čtvrtou příčku zaručující alespoň Evropskou ligu před soky Toulouse, Lille a Rennes, když už asi jen marně můžou dotáhnout třetí Loyn. Evropské poháry jsou prakticky jistotou, i tak však závěr ligy Pařížané rozhodně nemíní vypustit. V sestavě by se mělo objevit jméno uzdraveného Rothena.

Valenciennes FC - pravděpodobná sestava:
Penneteau - Ducourtioux, Biševac, Schmitz, Tiené - Mater, Sanchez, Saez, Danic - Pujol, Audel
Paris Saint-Germain - pravděpodobná sestava:
Landreau - Ceará, Camara, Sakho, Armand - Sessegnon, Makelele, Clément, Rothen - Kežman, Luyindula
23.05.2009 11:42:28
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one