338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW : PSG : MONACO

PREVIEW : PSG : MONACO - obrázek

PREVIEW : PSG : MONACO - obrázek

Po minulém zaváhání na půdě Valenciennes ztratili Pařížané čtvrtou pozici a nyní se musí strachovat vůbec o účast v Evropské lize. O jejich aktuálně pátou příčku mají zájem Rennes i Lille a jedině výhra nad Monakem jim dá jistotu udržení evropského statusu pro příští sezónu. Pro kouče Paula Le Guena, který letos s PSG nebojoval o záchranu, jako tomu bylo minulou sezónu, nýbrž dlouho o titul, to bude poslední zápas na pařížské lavičce.
Le Guena po sezóně nahradí současný trenér Valenciennes Antoine Kombouaré. I přesto, že příští ročník tak současný výběr v nově vzniklé Evropské lize nepovede, je pro něj rozhodně prioritou zakončit své angažmá správnou tečkou.

Poslední zápas sezóny si nezahraje klíčový záložník PSG Stéphane Sessegnon, kterému disciplinárka vystavila za žluté karty stopku. Protože kolem beninského hráče krouží několik velkoklubů, možná se s Parkem princů ani nerozloučí tak, jak by si představoval. Pro L'Equipe musel jen smutně hlesnout: "Jsem frustrovaný."

"Zápas proti Monaku je možná ten nejdůležitější a já doufám, že to půjde dobře," burcoval spoluhráče. Sessegnon ještě pořád neví, zda-li ve francouzské metropoli zůstane: "Chci hrát v ambiciózním klubu. Tuhle sezónu se PSG daří a musíme v tom pokračovat. Potřebuji stoprocentně vědět, jaké ambice bude mít vedení pro příští sezónu. Do té doby nemůžu říci, jestli zůstanu." Kromě něho si zápas možná nezahraje Marcos Ceará a Ludovic Giuly, jež postihl virus.

Monako hraje v klidném středu tabulky. Stejně jako další tři týmy má shodný počet 44 bodů a nejlépe letos skončí na desátém místě. I knížecí klub má ve svém kádru hráče, o jehož služby mají zájem jiní. "Jsem ve věku, kdy potřebuji zkusit něco jiného," říkal devětadvacetiletý ofenzivní záložník Camel Meriem. "Chci opustit klub a odejít do zahraničí. Buď Německo, nebo Španělsko."
30.05.2009 11:55:14
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one