338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW : PARIS SG : RC LENS

PREVIEW :  PARIS SG  :  RC LENS - obrázek

PREVIEW : PARIS SG : RC LENS - obrázek

Letos vyrovnaná francouzská liga hraje Pařížanům do karet. Boj o titul je už sice asi dávno ztracen, pohárovou Evropu po nemastných výkonech ovšem mohou pořád dobýt. Po přesvědčivé výhře nad St. Étienne proti nim tentokráte bude stát Lens, který má rovněž aktuálně vynikající formu.

Ač nováčci soutěže, hosté opravdu nebudou pro PSG žádným snadným soustem. Lens má na kontě dvanáct bodů za posledních pět zápasů, prohrálo jen v Boulogne. Tři ze čtyř vítězství získalo doma, v Parku princů se mu ale historicky velmi dobře daří, od roku 2001 tam ze sedmi zápasů prohrálo pouze jednou.
Hřiště na slavném stánku bude prý všelijaké, a proto se Lens na neznámý povrch důkladně připravuje. "Už experimentujeme s různými typy obuvi. Někteří hráči budou znevýhodněni. Naopak ti, kteří mají nižší těžiště, budou mít výhodu," vysvětloval kouč Lens Jean-Guy Wallemme. Ten bude mít k dispozici kompletní kádr včetně kapitána Monneta-Paqueta, jenž chyběl u poslední výhry 2:0 nad Nice.

Domácí za poslední čtyři kola získali devět bodů, když prohráli pouze na půdě vedoucího Bordeaux. Na třetí Marseille má minimální ztrátu, výhra by ho ještě blíže posunula k předním příčkám. "PSG a Valenciennes, které nás teď čekají, budou úplně něco jiného než co jsme poznávali během několika posledních týdnů. Tedy ještě kromě Marseille, pochopitelně " řekl Wallemme. "Proto musíme ještě více zabrat. Je ale pravda, že umíme srovnat úroveň hry podle soupeře," věří.

Pařížané nehlásí také žádná nová zranění, na marodce jsou pouze dlouhodobě zranění Hoarau a brankář Coupet. Toho v brance tradičně nahradí Edel. Okolo něj nyní kolují diskuze, odkud vlastně arménský fotbalista z rodného Kamerunu pochází. "Normálně se připravuje s námi a je připravený hrát," nevyvrací kouč Kombouaré jeho nástup. "Stojíme za ním. Je nešťastné, že se ty zprávy objevily teď, ale musíme se soustředit na zápas s Lens."

Zdroj: EUROFOTBAL

16.12.2009 15:31:10
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one