338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Preview: Paris Saint-Germain - SM Caen

Preview: Paris Saint-Germain - SM Caen - obrázek

Preview: Paris Saint-Germain - SM Caen - obrázek

V celku snadný postup do osmifinále Francouzského poháru přes Ajaccio GFC učinili hráči Paříže. Dva góly zaznamenal srbský útočník Mateja Kežman, který věří, že proti třináctému Caen si zahraje znovu. Ačkoli v konkurenci Hoaraua, Giulyho a Luyinduly nebude mít místo v základní sestavě rozhodně jisté.
Kežman je v pařížském klubu letos na hostování z Fenerbahce, ovšem pevnou vazbu si u kouče Paula Le Guena doteď nevybudoval. Měl se střídat pravidelně s již zmíněnou trojicí útočníků, většinou ale paběrkuje jen na lavičce náhradníků. "Na začátku sezóny jsem neměl moc podpory, ale nikdy není pozdě," řekl Kežman. Tomu může povedený zápas z minulého týdne, kdy se Ligue 1 nehrála, opravdu pomoci k lepším časům.

"Přede mnou jsou ještě čtyři měsíce sezóny. Věřím, že můžu explodovat. Vedení musí vědět, že klub bych nikdy neopustil, i kdyby procházel horšími časy," vyznává Paris SG věrnost, i když v klubu působí teprve rok. "Bojuji a jsem přesvědčený, že až tady skončím, bude to impozantní."

Sestava PSG by měla vypadat podobně jako ta z minulého ligového zápasu se Sochaux, který Le Guenovo mužstvo vyhrálo 2:1. Až na dlouhodobě zraněného Arnauda je tým zcela kompletní, zpět je i Claude Makelele, který měl problémy se zády. Domácí bojují o pohárové příčky, na vedoucí Lyon ztrácejí šest bodů.

Caen se po celou dobu sezóny drží v klidném středu tabulky. Na svého soupeře ztrácí jedenáct bodů, na sestupové pásmo má dostatečný náskok. Narozdíl od Paris SG se mu nepodařilo postoupit přes Boulogne do dalšího kola národního poháru, v lize to není o moc lepší, protože již v pěti zápasech za sebou nevyhrálo. V osmnáctičlenném kádru chybí brankář Gomis, jehož tak nahradí La Parra, a také Proment s Mazurem.

V loňské sezóně dokázali hosté PSG dvakrát porazit, na podzim ovšem slavil úspěch soupeř, když už v páté minutě rozhodl utkání Hoarau.
31.01.2009 09:54:30
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one