338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

Preview: Paris Saint-Germain - AS Nancy-Lorraine

Preview: Paris Saint-Germain - AS Nancy-Lorraine - obrázek

Preview: Paris Saint-Germain - AS Nancy-Lorraine - obrázek

Druhý celek Ligue 1 PSG postoupil ve čtvrtek do osmifinle Poháru UEFA díky solidnímu výkonu, na půdě Wolfsburgu vyhrál nakonec 3:1. Byla to tak menší útěcha za minulou ligovou ztrátu v Grenoblu, kde pouze remizoval 0:0. Nyní se střetne s Nancy, mužstvem, které už z evropských pohárů letos vypadlo.
Poslední minulé kolo nevyznělo pro kluby z popředí francouzské ligy dobře. Všechny do jednoho ztrácely, jen jeden dokázal získat tři body. Ano, byl to vedoucí Lyon, který tak opět navýšil náskok na své soupeře. Paris SG na něj ztrácí šest bodů.

Přesto domácí platí za jednoho z nejúspěšnějších klubů Francie letošní sezóny. Vypadl pouze až v semifinále Ligového poháru, jinak stále bojuje na třech frontách - ve Francouzském poháru, Ligue 1 a Poháru UEFA. Co tedy únava? "Kádr je široký, to je to nejdůležitější. Potřebujeme každého," uvedl pařížský obránce Zoumana Camara. "Ve Wolfsburgu to nebylo snadné. Nějakou energii jsme vydali, ale fakt, že jsme postoupili dále a dali tři góly, nám jí ihned vrátil."

Pařížané jsou v Parku Princů hodně silní. Ze 12 ligových utkání zde naplno bodovali již devětkrát. Porážku v Ligue 1 zažili naposledy na začátku jarní části sezóny v Bordeaux. "Výhra ve Wolfsburgu nás obrovsky motivovala. V tabulce jsme dobře umístění, takže rekonvalescence bude s tím pocitem o hodně snadnější," říká Camara. Ačkoli se vrátil po dvoutýdenním vyhazovu od klubu útočník Kežman, jeho start v pařížské sestavě je hodně nepravděpodobný.

Nancy narozdíl od PSG na podzim nepostoupilo ze základních skupin Poháru UEFA. Letos se drží jen ve středu tabulky, v současnosti obsazuje jedenáctou příčku. Za poslední čtyři kola získalo pouhý bod a to tři utkání hrálo na domácí půdě. V sestavě se neobjeví ještě Malonga, i když po tříměsíční pauze zaviněné vlivem svalového zranění už trénuje. Domácí Nancy nedokázali porazit v posledních čtyřech společných měřeních sil.

Paris Saint-Germain - pravděpodobná sestava:

Landreau - Ceara, Camara, Sakho, Armand - Sessegnon, Makelele, Clément, Rothen - Hoarau, Luyindula

AS Nancy-Lorraine - pravděpodobná sestava:

Bracigliano - Helder, Ouaddou, Andre Luiz, Biancalani - Berenguer, Gavanon, Macaluso, Brison - Hadji, Zerka
01.03.2009 11:21:07
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one