338c4e56894e083530bfe0376a1b4.png
Paris Saint-Germain Czech and Slovakia fanclub CZ SK

PREVIEW MARSEILLE : PARIS SG

PREVIEW  MARSEILLE : PARIS SG - obrázek

PREVIEW MARSEILLE : PARIS SG - obrázek

PSG by potřebovalo po pěti zápasech bez výhry uhrát na půdě favorizované Marseille alespoň pozitivní výsledek, nejlépe s bodovým ziskem. Zápas byl chvíli v ohrožení, jelikož dva hráči PSG se nakazili prasečí chřipkou, hrát se nakonec ovšem bude.
Podle radiové stanice RVM bylo velice pravděpodobné, že se hrát nebude. V pařížském celku má prý příznaky nemoci nejen Ludovic Giuly a Mamadou Sakho, jak nejprve uvedly agentury, ale i několik dalších fotbalistů. Fotbal ve Francii už zaznamenal několik případů prasečí chřipky. Mezi nakaženými byli i čtyři hráči Monaka. Zatím však kvůli viru H1N1 nebyl v nejvyšší soutěži odložen jediný zápas.

Marseille by se odložení příliš do krámu nehodilo. Reprezentační pauza jí, zdá se, opravdu přišla vhod a výkony týmu stoupají zápas od zápasu. V Nancy před týdnem Olympique slavil vítězství 3:0, ve středu skolil v Lize mistrů gólem letní posily Heinzeho švýcarský Curych.

Pařížané naopak nemohou být se svým současným postavením jen ve středu tabulky určitě spokojeni. "Proč bychom ale měli být v nějaké krizi?" ptal se bek Sylvain Armand novinářů kladoucích mu tuto otázku. "Teď nejsme tak úspěšní, to je pravda. Povzbudivá je však naše samotná hra - a že je v ní hodně věcí, proč myslet optimisticky."

Špatnou zprávou pro hosty kromě nakažení Giulyho se Sakhem prasečí chřipkou je i zranění loni nejlepšího střelce týmu Guillaumeho Hoaraua. "Magnetická rezonance nám potvrdila, že si přetrhl vaz v pravém koleni. Jeho stav vyžaduje pět týdnů naprostého odpočinku. Až poté bude moci začít rehabilitační program," stálo v klubovém prohlášení s tím, že si tento francouzský útočník do konce roku 2009 již nezahraje.
Armand se však zase snaží myslet pozitivně. "Vrací se nám Mev a to je velké plus," připomněl, že je turecká posila ze Sochaux Mevlüt Erding už připravena na zápas. "Dokážeme dát v každém utkání gól. Ale děláme chyby a za to draze platíme. Marseille je favorit, my jsme jí ovšem v minulých letech dokázali porazit, takže nejsme bez šance," uvedl dále pro L'Equipe.

Pokud se střetnutí nakonec opravdu uskuteční, měli by mít hosté i podporu dvou tisíc fanoušků, kteří budou vážit cestu do Marseille. Před nimi si nezahraje kapitán Claude Makelelé, pokud tedy nehodlá porušit pravidla.

Ten nesouhlasí se zákazem činnosti na jeden zápas, který mu udělila Francouzská fotbalová federace po utkání s Lorientem. Makelelé trest obdržel za zákrok na Sigamaryho Diarru, za který viděl bývalý záložník Chelsea žlutou kartu. Řízení se přitom otevřelo proto, že Makelelé měl za faul údajně dostat červenou kartu.

ZDROJ: EUROFOTBAL

25.10.2009 09:35:55
gablonz97
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one