PARIS SG : TOULOUSE 1:0

PARIS SG  :  TOULOUSE  1:0 - obrázek

PARIS SG : TOULOUSE 1:0 - obrázek

Vďaka Tv Nova Sport máme možnosť sledovať tento duel live. Preto vás nebudem unavovať mojím komentárom resp. minutážou zápasu. Kto chcel a mal možnosť tak, si to určite pozrel. Na začiatok nutné pripomenúť, že niektoré fanúšikovské skupiny PSG a to konkrétne Supras, Gers, Authentiks tento zápas štrajkovali. Na svojich internetových stránkach vydali vyhlásenie. Je to hlavne smerované proti majiteľom klubu Colony Capital a neuspokojivým doterajším výsledkom. Na štadióne sa objavilo aj množstvo transparentov proti majiteľom a to nie len v ich sektore
1 polčas sme boli lepším mužstvom, mali sme aj niekoľko dobrých príležitosti HOARAU, LUYINDULA, GIULY aj iný. V 23 min. dostal EBONDO červenú, po faule v 16-tke na nášho LUYINDULU. Pokutový kop bezpečne premenil HOARAU, 1:0 !
Do 2-polčasu nastupujú tými bez zmien. Zápas má nasadenie, hostia sa snažia o vyrovnanie a po pravde na ihrisku nie je poznať že TOULOUSE hrajú o jedného menej. Hlavne musím spomenúť 64 min. keď CAPOUE hlavičkuje do našej ľavej tyčky. Neprebehla ani minútka a ten istý hráč, ale teraz pre zmenu trafia našu pravú tyč. Mali sme obrovské šťastie. Aj naši mali sľubné šance HOARAU, ERDING, LUYINDULA, JALLET aj vynikajúci GIULY. 10 min pred koncom sa ozývajú aj Supras a spol a to už je iná káva.
85 min. je striedaný GIULY a potlesk na otvorenej scéne za jeho odvedení výkon. Zápas končí naším víťazstvom 1:0. Bol to dobrý zápas vyrovnaný, tými si vytvorili dostatok streleckých príležitosti. Všetci vieme v akej situácii sa nachádzame preto sa tešme aj z tohto víťazstva 1:0. Do predu to bolo veľmi dobré až na tie nepremenené šance. Obrana občas zaváhala aj nepresnou rozohrávkou. Dnes sa mi z našich hráčov páčili GIULY, HOARAU, MAKELELE, ERDING.
O týždeň naši nastúpia proti veľkému rivalovi MARSEILLE. Tak nám ostáva veriť, že sa naši naladili na víťaznú nôtu. Snáď aj psychika hráčov sa pozdvihne.