PARIS SG : LILLE 3:0

PARIS SG : LILLE  3:0 - obrázek

PARIS SG : LILLE 3:0 - obrázek

PSG pokračuje ve svém dobrém startu do Ligue 1 a díky třetí výhře v řadě se po čtvrtém kole nacházejí na druhém místě tabulky. Poraženým se v zápase stali fotbalisté Lille, kterým se zkrátka narozdíl od evropské scény na té domácí vůbec nedaří. S jedním bodem jsou dokonce v sestupovém pásmu.
Kouč domácích Kombouaré znovu připojil k nové posile v útoku Erdingovi Luyindulu, jelikož loni nejlepší střelec klubu se 17 brankami Guillaume Hoarau stále ještě není pořádně fit po problémech s přitahovačem. Dogy v Parku Princů nevyhrály od roku 1996 a ani tentokráte svou černou sérii v hlavním městě Francie nezlomily.

Přitom to bylo Lille, kdo se mohl dostat do vedení. V deváté minutě se dostal po dobré práci Hazarda do velké šance Cabaye, jenže proti byl silně brankář Coupet, jenž jeho pokus skvěle vyrazil. Coupet mohl mít plné ruce práce o dvě minuty později, Hazard nacentroval na Aubameyanga, ten na rozdíl od Cabayeho mezi tři tyče nezamířil a jeho rána šla vedle.

Domácí zareagovali až ve 25. minutě, pro Lille bohužel gólově. Rohový kop sice hosté odvrátili v celku do bezpečí za vápno, jenže tam se proti míči rozeběhl jako tank Clément a svou bombou vymetl pavouky v levé šibenici Butelleho branky. Na začátku druhé půle měl vyrovnání na kopačce Aubameyang, jenže dobrou spolupráci s africkým kolegou Gervinhem nevyužil gólově.

Druhá půle moc hezkého fotbalu nenabídla, Lille si moc příležitostí potřebných ke zvratu moc nevytvořilo. A když se Pařížanům podařilo v 77. minutě vsítit druhou trefu, hodně je to uklidnilo. Armandův centr špatně odvrátil kolenem Chedjou, Jallet si převzal míč a dodal ho Luyindulovi, jenž neměl problém překonat Butelleho podruhé. Jallet pak v nastavení přidal ještě třetí branku a pečetil zaslouženou výhru 3:0.
Paris Saint-Germain: Grégory Coupet, Ceará, Mamadou Sakho, Sammy Traoré, Sylvain Armand, Claude Makélélé, Stéphane Sessegnon, Jérémy Clément, Ludovic Giuly (70. Christophe Jallet), Peguy Luyindula (84. Clément Chantôme), Mevlüt Erdinç (60. Guillaume Hoarau)
Lille OSC: Ludovic Butelle, Émerson, Adil Rami, Mathieu Debuchy, Florent Balmont, Yohan Cabaye, Aurélien Chedjou, Rio Mavuba (69. Ludovic Obraniak), Eden Hazard, Pierre-Emerick Aubameyang (46. Gervinho), Róbert Vittek (57. Túlio De Melo)