PARIS SG : AJ AUXERRE 1:0

PARIS SG : AJ AUXERRE  1:0 - obrázek

PARIS SG : AJ AUXERRE 1:0 - obrázek

Naši nastupujú s jednoznačným cieľom poraziť momentálneho lídra Ligue 1. Fanúšikovia PSG pripravili rôzne choreo, BOULOGNE na celý sektor R.I.P. a pred nimi dlhá vlajka JULIEN, plus do toho niekoľko ohňov. Oproti tribúna množstvo vlajok. Hostia natiahli na svoj sektor stuhy, modro biele. Štadión nie je úplne plný. V 7.min zahráva CLEMENT kop, ale hostia zachytávajú loptu. Zakladajú rýchli protiútok, strela tesne minula našu bránku. Naozaj veľmi pekná akcia AJA. 15.min zahráva roh CEARA hlavičkuje MAKELELE ale len do rúk brankára.

20.min SESSEGNON páli tvrdo, ale jeden z obrancov loptu zráža na roh. Náš tlak silnie, potrebovali by sme však dať gól. 32.min najväčšia šanca zatiaľ zápasu a mali ju hostia. CONTOUT vyškolil nášho CAMARU zacentroval, ale na šťastie ARMAND dobre zasiahol v 16-tke. V týchto minútkach hrajú hostia naozaj dobre. NDINGA prvá žltá zápasu, po faule na nášho SESSEGNONA. 43.min nebezpečný center PEDRETTIHO, odvracia na roh ERDING. 45.min po prihrávke GIULYHO, LUYINDULA strieľa po zemi ale veľmi slabo. Polčas 0:0, držanie lopty 52% - 48%.

Mužstvá nastupujú do druhého polčasu zatiaľ bez zmien v zostavách. 49.min CEARA žltá. Niekoľko striel na oboch stranách, ale gól sme zatiaľ nevideli. Naši prvýkrát striedajú, dole GIULY hore mladý MAURICE v 65.min. 66.min to konečne prišlo, po krásnej akcii. Po osi SESSEGNON, CEARA ktorý krásne zacentroval loptu na hlavu CLEMENTA a ten ešte krajšie zakončuje. KRÁSA 1:0 !  68.min SAKHO fauluje CONTOUTA na hranici 16-tky. Rozhodca píska, SAKHO žltá a sme radi, že to nie je pokutový kop. 70.min PEDRETTI tvrdo atakuje ARMANDA a vidí žltú kartu. MAURICE páli z voleja, ale vysoko nad.  ARMAND v 71.min strieľa tvrdo po zemi, SORIN ale pekne vyráža. 75.min ERDING hlavičkuje vysoko nad. AUXERRE chce niečo robiť z výsledkom, preto ich dvojité striedanie v 75.min. 82.min sa stalo to, čo som nemal a nechcel vidieť. COUPET nikým neatakovaný, úplne sám bojuje o loptu aby nebol roh. V kĺzačka po lopte, jeho pravá noha sa úplne pretočila. Ťažko sa mi to slovami opisuje, ale na pohľad to nebolo nič pekného. Je mi to veľmi ľúto, dúfajme skoro sa dá do kopy. Do bránky ide EDEL a hneď musí vyrážať roh. 88.min striedajú hostia, ale aj my, dole LUYINDULA hore JALLET. 5.minút nastaveného času beží, hostia sa snažia vyrovnať a naši poistiť víťazstvo. V 95.min EDEL rieši neprehliadnu situáciu v náš prospech. A hneď na to rozhodca ukončil zápas. Dúfajme, našim chlapcom toto víťazstvo pomôže v ďalších kolách. Myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili a o ten gól sme boli lepším tímom.

MERCI PSG ! ! !                  Napísal: Dinci-PSG

34.849 divákov            10° C

Paris Saint-Germain: Grégory Coupet (85. Edel Apoula), Ceará, Mamadou Sakho, Zoumana Camara, Sylvain Armand, Claude Makélélé, Stéphane Sessegnon, Jérémy Clément, Ludovic Giuly (66. Jean-Eude Maurice), Peguy Luyindula (89. Christophe Jallet), Mevlüt Erdinç
AJ Auxerre: Olivier Sorin, Cédric Hengbart, Stéphane Grichting, Adama Coulibaly, Jean-Pascal Mignot, Kamel Chafni, Aurélien Capoue (90. Maxime Bourgeois), Benoît Pedretti, Roy Contout, Delvin Ndinga (76. Dennis Oliech), Daniel Niculae (76. Julien Quercia)