Nantes FC - Paris SG 1:4

Nantes FC - Paris SG 1:4 - obrázek

Po velice nepovedeném zápase s Bordeaux se  PSG podařilo stejně jako při poslední prohře (0:4) velice rychle zapomenou, tentokrát to odskákalo Nantes před vlastními diváky kteří museli sledovat jasnou převahu PSG. Náš tým musel nastoupit bez nejlepšího střelce kádru Hoaraua. Do útoku tak nastoupil Guily společně se stále se zlepšujícím "Pegy" Luiyndulou.Začátek zápasu patřil jendoznačně našim. Branku domácích ohrožoval nejprve Rothen který je též ve výborné formě a po něm i Giuly ovšem ani jeden z našich klíčových hráču neuspěl...
Po té zahrozily domácí, Abdounovu střelu z cca 30 metrů vytáhl Landreau! A pak už jsme se mohli poprvé radovat,  Sessegnon dlouhým pasem přihrál na Luyindulu který nálsedně centroval na Giulyho a ten napodruhé překonal Alonza! (12.min 0:1) Druhý gól PSG přidal o deset minut déle Luiyndula kterého našel přesným pasem Makelele a Pegy už v souboji jeden na jednoho jen přehodil domácího gólmana a Pařížané mohli slavit podruhé! (22.min 0:2) Pak nastalo křečovité období ve kterém sice PSG mělo navrch ale né a né se dostat do nějaké nebezpečné šance. Domácí vycítili že potřebují změnu a tak na hřiště nastoupil Klasnič. to jako by domácí trochu oživilo a chvíly na to se podařilo z penalty snížit asi nejlepšímu z hráčů Nantes Abdounovi. (36.min 1:2) . To však PSG nerozhodilo a do konce poločasu si ještě dokázalo vytvořit pár slibných příležitostí ale žádná z nich se nepodařila přeměnit v gól... V druhém poločase opět pojistil vedení Giuly kteý hned ve 49 minutě po skvělé spolupráci s Luiyndulou skóroval podruhé! (49.min 1:3) Domácí vystřídaly v 59 minutě a opět to přineslo oživení do jejich hry, ale naštěstí další snížení nepřišlo. Poslední zářez na pažbě přidal Sessegno který vypáli těsně před pokutovým územím a střelou k tyči překonal Alonza!(71.min 1:4) Do konce zápasu byla hra relativně vyrovnaná a šance na další gólový příspěvek byly na obou stranách ale nic se už nezměnilo a tak PSG může být po dnešku druhé společně s našimi "oblíbenci" Bordeaux a jen bod za vedoucím Lyonem. Oba dva týmy mají však ještě zápas k dobru! ALLEZ PARIS!