MONTPELLIER : PARIS SG 1:1

MONTPELLIER : PARIS SG  1:1 - obrázek

MONTPELLIER : PARIS SG 1:1 - obrázek

Nováček soutěže Montpellier nezačal sezónu špatně, hned v prvním kole vybojoval před vlastním publikem bod za remízu 1:1 s PSG. Hosty poslal do vedení dvacet minut před koncem hry Giuly, hrdinou domácích se stal Spahič, který ve čtvrté minutě nastavení vyrovnal na konečných 1:1.

První šance domácích přišla v 17. minutě, ale Pitau z hranice pokutového území vysoko přestřelil. Montpellier po půlhodině hry výrazně oslabil Jeunechamp, který v krátké době uviděl dvě žluté karty a musel předčasně do kabin. Hosté z Paříže chtěli výhody jednoho hráče v poli využít okamžitě, ale Erdinçovu ránu mířící do branky na poslední chvíli srazil mimo tři tyče Spahič. První poločas tak branky nepřinesl.
V 67. minutě rozehrával přímý kop domácí Belhanda a jeho pokus se otřel o tyč branky PSG. O pár chvil později musel pařížský gólman Coupet zasahovat proti střele Camary. První gól přinesla až 70. minuta, domácí gólman Jourden neudržel v rukavicích dalekonosný pokus Makeleleho a Giuly už měl jednoduchou práci - doklepnout míč do odkryté branky - 0:1.

Domácí fotbalisté se však nevzdali a i v deseti lidech na hřišti bojovali do posledních chvil. A to se jim královsky vyplatilo. Běžela čtvrtá minuta nastavení a na poslední rohový kop zápasu si naskočil Spahič, který hlavou rozhodl o tom, že bod zůstane v Montpellieru.

Montpellier : Jourdren - Yanga-Mbiwa, Dzodic (cap.), Spahic, Jeunechamp - Marveaux, Pitau, Delaye - Montano (Compan, 85e), So. Camara (Ait Fana, 75e), Dernis (Collin, 36e).
PSG : Coupet - Ceara, Bourillon, Sakho, Armand - Giuly (Ngoyi, 80e), Makelele (Chantôme, 72e), Clément, Sessegnon (Kezman, 90 + 1) - Erding, Luyindula.