LYON : PARIS SG 2:1

LYON  :  PARIS SG  2:1 - obrázek

LYON : PARIS SG 2:1 - obrázek

Tento zápas je určite dôležitý pre obe kluby. Tak ako PSG ani LYON nemáme dobré výsledky. Po 10 min. je to hore dole na oboch stranách nejaké streli a centre. V 11 min. to prišlo, po rohu SESSEGNONA ktorý zahráva k bližšej tyčke. K lopte sa dostáva ERDING a otvára skóre, 0:1 ! Paráda ! V 13 min. sa krásne uvoľnil HOARAU, jeho strele chýbajú milimetre. Obrovská škoda, to už by bolo ja jáj. 22 min. center ERDINGA, hlavičkuje HOARAU ale krásne brankár VERCOUTRE vyráža rukou. Veľmi pekná akcia.
V 26 min. krásne SESSEGNON vysunul ERDINGA ten loptu potiahol, ale páli vedľa. Na ihrisku je cítiť návrat SESSEGNONA, jeho prihrávky majú oči. Aj uzdravený HOARAU vpredu, je veľmi dobrý. 27 min. sa pri našej bránke v skrumáži zranil strelec ERDING. Páru minút je ošetrovaný, ale vracia sa späť na ihrisko. 36 min. páli domáci KALLSTROM, náš EDEL je na mieste a vyráža loptu. 37 min. skúša strelu SESSEGNON, chýba tomu ale presnosť. Sledujeme zatiaľ vynikajúci zápas, obaja hrajú futbal. V 38 min. sme mali obrovské šťastie, strelu jedného z domácich hráčov tečoval TOULALAN a tá končí na našej tyčke. HOARAU dáva loptu do bezpečia. Po polčase vedieme 0:1, hráme výborne a aj celkovo futbal je vynikajúci. Snáď len škoda, našich nepremenených príležitosti.
2 – polčas LYON začína tlakom na našu bránku. Ale aj tak v 49 min. po rohu ERDING strieľa a potom z otočky páli HOARAU. Krásne zákroky domáceho golmana. V 54 min. žltá pre nášho GIULYHO, bránil pri rozohrávke domácim.
59 min. letí dlhá lopta na GOMISA. Tesne pred 16- tkou ho fauluje SAKHO a vidí červenú kartu. Priamy kop zahráva LISANDRO do nášho múru, presnejšie do hlavy CEARU. Náš tréner KOMBOUARE na to reaguje striedaním. Dole ide GIULY na jeho miesto JALLET. V 65 min. páli DELGADO, krásne EDEL. 74 min. GOMIS nastreľuje našu pravú tyč.
Tlak LYONU sa veľmi stupňuje a hrozí to vyrovnaním. Po rohu v 77 min. GOMIS z blízka vyrovnáva na 1:1. Po páru minútach už prehrávame. V 80 min. priamy kop zahráva BASTOS, niekto ešte z domácich loptu nadvihne a hlavou CRIS prehadzuje nášho EDELA, 2:1.
Naši sa snažia o vyrovnanie, ale naopak domáci ešte majú šancu v závere. Zápas prehrávame a opäť nemáme body.
Škoda obrovská tejto prehry, lebo hlavne v 1 polčase sme hrali vynikajúco. A čo rozhodlo ? Jednoznačne naše nepremenené príležitosti v 1 polčase, ale aj vylúčenie SAKHA. Najhoršie už je, že aj naša psychika je určite na bode mrazu. O bodoch ktoré nám pravidelne, každý týždeň utekajú radšej ani nepíšem.            Napísal: Dinci-PSG