Dynamo Kyjev porazilo PSG a raduje se z postupu

Dynamo Kyjev porazilo PSG a raduje se z postupu - obrázek

Zcela jednoznačný průběh měla odveta čtvrtfinále Poháru UEFA mezi ukrajinským Dynamem Kyjev a francouzským Paris St. Germain. Domácí celek vstřelil tři branky, ale velkou zásluhu hned na dvou gólech měl pařížský strážce svatyně Landreau, který udělal dvě fatální chyby. I tak ale měli fotbalisté Dynama impozantní vstup do zápasu, hned ve čtvrté minutě našel Milevskiy přesnou přihrávkou Bangouru, který z dvaceti metrů přesně vystřelil a jeho rána se zastavila až v brance PSG. Poté se do šance dostali i hosté, ale Luyindulova hlavička byla snad jedinou vážnější příležitostí hostů za první poločas.
Důležitým momentem zápasu se stala 15. minuta, domácí poslali centrovaný míč do pokutového území PSG, hosté nedokázali míč odehrát do bezpečí a pouze ho vyhlavičkovali vysoko k obloze. Pro padající balón si tak šel gólman Landreau, ten ale špatně vyběhl a k údivu všech si srazil míč za sebe do vlastní sítě - 2:0!

Druhá půle začala náporem Pařížanů, do dobré příležitosti se dostal Hoarau, který hlavičkou těsně nad branku Dynama. O pár chvil později se ve velké šance objevil Sessegnon, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

Veškeré naděje hostů na úspěch zhasly po hodině hry, kdy se v hlavní roli objevil znovu gólman hostů Landreau, který v rukavicích neudržel lehkou střelu Alieva ze 40 metrů a pro dobíhajícího Vukojeviče nebylo problémem dopravit míč z pěti metrů do branky a stanovit skóre na konečných 3:0 ve prospěch Dynama Kyjev.

Ukrajinský klub čeká v semifinále buď Hübschmanův Šachtar Doněck, nebo francouzská Marseille.

Dynamo Kyjev: Stanislav Bohuš, Betão, Goran Sablić, Ognjen Vukojević, Oleksandr Alijev, Roman Eremenko, Badr El Kaddouri, Miloš Ninković (83. Tiberiu Ghioane), Atanda Yussuf (82. Andrij Nesmačnyj), Ismaël Bangoura (69. Corrêa), Artem Milevskyj