BORDEAUX : PARIS SG 1:0

BORDEAUX  :  PARIS SG  1:0 - obrázek

BORDEAUX : PARIS SG 1:0 - obrázek

Vďaka TV Nova Sport môžeme sledovať tento šláger Ligue1. Samozrejme je to rozdiel ako cez internet a keď to začne ešte sekať, ach jaj. No ale k zápasu. Predstavovať minuloročného majstra a hlavne vo vynikajúcej forme hrajúce BORDEAUX, určite netreba. PSG v bielom okrem dlhodobo zranených hráčov v optimálnej zostave. Snáď som len ja očakával, že po výbornom výkone v BOULOGNE (2:5) nastúpi v základe SANKHARE. Prvých 10.min je to také vzájomne spoznávanie, by som napísal. Naši sa snažia dlhými loptami hľadať ERDINGA.
11.min z pravej strany prudký center od LUYINDULU, obrana domácich zráža na roh. Na to SAKHOVA hlavička nad. 15.min domáci SERTIC strieľa po zemi vedľa. 24.min aj keď je to zatiaľ vyrovnaný zápas, PLAŠIL hlavou cez ARMANDA otvára skóre, škoda 1:0. Od 32.min sa nám to rozsypáva, zranený ERDING musí pre zranenie odísť. Na jeho miesto nastupuje mladý MAURICE. Prebieha 34.min a opäť nebezpečný PLAŠIL v 16-tke strieľa nad. 36.min krásne SESSEGNON vysúva MAURICA do výbornej šance. Ten umiestňuje loptu medzi nohami golmana, jemne ju tečuje, chýbajú centimetre. Pekná akcia. DIARRA fauluje tvrdo nášho CHANTOMEHO, kartu ale nedostáva a to ja nechápem. Polčas vyhrávajú BORDEAUX 1:0, majú viac z hry. Ale MAURICOVA šanca volala po góle. Sledujeme útočný futbal z oboch strán, je sa na čo pozerať.
Do 2 polčasu nastupujú mužstvá bez zmien v zostave. 49.min pekne chytá hlavičku domácich po centri GOURCUFFA. CHANTOME pekne nachádza prihrávkou LUYINDULU, ten ale míňa bránu. Našich ULTRAS plný sektor a je ich aj poriadne počuť, aj po tejto šanci. 65.mi GOURCUFF asi z 20 metrov páli nad našu bránku. 66.mi GB majú dvojité striedanie. V týchto minútach majú domáci viac loptu na nohách. 68.min striedame aj my, nevýrazného CLEMENTA strieda SANKHARE. Prvá žltá zápasu v 69.min faul na MAURICA, dostáva ju PLANUS. Prebieha 70.min a držanie lopty je 56% - 44%, pre domácich. MAKELELE 72.min žltá. 76.min dole kapitán MAKELELE, hore JALLET. Kapitánsku pásku si naťahuje TRAORE. 77.min chybuje vzadu dvojica TRAORE-SAKHO, GOURCUFF strieľa tesne našej brány. Začalo posledných 5.min, bolo by super vyrovnať. Žiaľ sa tak nestáva. BORDEAUX v nastavenom čase ešte mohli poistiť víťazstvo, ale EDEL výborne zasiahol. Škoda, bodík by bol veľmi dobrý. Na koniec len zopakujem slová komentátora zápasu ktorý povedal ,, Videli sme vynikajúci zápas, snáď tomu chýbalo viac gólov ´´

32.826 divákov                      13,0 ° C                  Napísal: Dinci-PSG
Bordeaux: Carrasso - Chalmé, Ciani, Planus, Trémoulinas - Plasil, A. Diarra (cap) - Gourcuff, Gouffran (Jussiê 66), Sertic (A. Traoré 66) - Chamakh

Entraîneur: Laurent Blanc

Paris SG: Edel - Cearà, S. Traoré, Sakho, Armand - Chantôme, Makelele (cap) (Jallet 76), Sessègnon, Clément (Sankharé 68) - Erding (Maurice 32), Luyindula

Entraîneur: Antoine Kombouaré